Most Successful Team Program: 1996-2006, 2008-2015

2017

• Gabby Landess – UC Davis
• Jamie Panchak – UC Davis
• McKenna Zimmerman – Seattle Pacific University

2016

• Daisy Todd – Temple University
• Alex Dudschus – UC Berkeley

2015

• Roxy Agah – UC Davis

2014

• Emily Liddle – University of Washington
• Ilana Gordon – University of Michigan

2013

• Erica Matos – San Jose State University
• Kelly Tan – University of Pennsylvania

2012

• Camilla Opperman – Yale University
• Melissa Chuang – Stanford University
• Kristina Heymann – UC Berkeley
• Alicia Floyd – Lindenwood
• Gina Costa – University of West Virginia
• Sarah Marquez – Oregon State University
• Emma Craig – University of Pennsylvania

2011

• Ellese Sakai-Hart – University of Denver
• Ana Jaworski – Southern Utah University
• Joyce Li – Yale University
• Taylor Madison – Cornell University

2010

• Kaitlyn Moorehead – University of Denver
• Regi Solvkjar – UC Davis
• Dallas Crawford – UC Berkeley
• Mia Madlambayan – University of Pennsylvania

2009

• Brittany Skinner – University of Nebraska
• Michelle Ho – UC Davis
• Carol Chang – UC Berkeley
• Tara Harris – US Air Force Academy
• Camisha Casimere – Cal State Fullerton
• Katie Yamamura – UC Davis
• Janelle Giblin – University of Nebraska
• Mariesah Pierce – UC Berkeley
• Arla Rosenzweig – UC Berkeley

2008

• Lauren Mizuno – Cal State Sacramento
• Hatsue Akiogi – University of Washington

2007

• Jereme Bigelow – Oregon State University
• Haley Bogart – University of Washington
• Stephanie Cheng – UC Berkeley
• Avery Gee – UC Berkeley
• Irene Leung – Cornell University

2006

• Lauren Dyson – Sacramento State University
• Bonita Lee – University of WA
• Helen Segal – Brown University

2005

• Alise Blackwell – San Jose State University
• Melissa Chan – UCLA
• Jessica Kelley – UC Berkeley
• Alyssa Kitasoe – UCLA
• Stacey Ohara – Cornell University

2004

• Allison Szutu – UC Berkeley

2002

• Megan Nakagawa – UC Davis

2001

• Monica Bisordi – University Of Arizona
• Stephanie Lorber – University Of Denver

2000

• Amber Giorgianni – Arizona State University
• Cory Messina – Arizona State University

1999

• Danielle Albright – San Jose State

2012-2013

• Tonya Piacente – Optional Coach of the Year

2008

• Justin Howell – Regional Coach of the Year

2007

• Marc Courtney – Compulsory Coach of the Year (Rohnert Park)

2003 – 2004

• Melanie Ruggiero – Choreographer of the Year
• Justin Howell – Optional Coach Of The Year

1998 – 1999

• Steve Ohel – Optional Coach Of The Year

1997 – 1998

• Melanie Ruggiero – Optional Coach Of The Year

2016: Level 4 State Champions
2015: Level 4 and 8 State Champions
2014: Level 4 and 9 State Champions
2013: Level 7, 8, 9, and 10 State Champions 2012: Level 6, 7, and 8 State Champions 2011: Level 5, 6, 8 and 10 State Champions 2010: Level 5, 6, and 8 State Champions 2009: Level 5, 7, and 9 State Champions 2008: Level 6, 7, 9 and 10 State Champions 2007: Level 7, 8 and 10 State Champions 2006: Level 9 State Champions
2005: Level 7, 8, and 10 State Champions 2004: Level 5, 7, 8, 9 and 10 State Champions 2003: Level 8 and 9 State Champions
2002: Level 5, 7, 8, 9 and 10 State Champions

Since 1996, Airborne has been the recipient of the prestigious “Perpetual Trophy” for 19 years. This is awarded to the most successful gymnastics club in all of Northern California. The award is based on the results and placement of each team level in the Junior Olympic Program at the State meet.

1995-2006 / 2008-2015